1. Новини
  2. / В регіонах
Віталій Купрій: Дії волинського Держгеокадастру  - це відверта корупція

Віталій Купрій: Дії волинського Держгеокадастру  - це відверта корупція

12 вересня 2017, 15:17 В регіонах Роздрукувати

Волинський Держгеокадастр через корупційні схеми «дерибанить» землі на десятки мільйонів доларів, фактично крадучи її в селян. Непрозоре та незрозуміле законодавство в Україні створює ситуацію, коли місцеві громади не можуть розпоряджатися угіддями, бо територія за парканом крайньої сільської хати – вже власність держави. Ці та інші проблеми земельних відносин обговорили під час прес-конференції на тему «Земельний дерибан: неконтрольований Держгеокадастр чи прогалини в законі?». Участь в заході взяли народний депутат Віталій Купрій, депутати Волинської обласної ради, землевпорядники та представники сільських та селищних рад області.

У лютому 2017 року депутати Волинської обласної ради висловили недовіру очільнику Держгеокадастру Волині Василю Василенку. Голова фракції УКРОП Вячеслав Рубльов зауважив, що протягом тривалого часу до обласної ради звертались голови сільських рад зі всієї Волині щодо беззаконня зі сторони Держгеокадастру.

«Сільські голови не можуть розширити межі населених пунктів, не можуть навіть отримати пасовища. Вони подають звернення до Держгеокадастру, їм відмовляють, а ту ділянку незадовго здають в оренду невідомим людям. Таких фактів на Волині сотні. Ми створили тимчасову комісію із земельних питань, яка розглядає ці випадки та направляє їх у правоохоронні органи, – розповів Вячеслав Рубльов. – Під час останньої сесії депутати підтримали два звернення – одне стосується скасування постанови № 413, за якою призупинили видачу земельних ділянок атовцям, та до правоохоронних органів і Міністерства агрополітики щодо діяльності керівництва управління Держгеокадастру у Волинські області. Ми будемо клопотати, аби Василенка не лише звільнили з  посади, але й про те, щоб правоохоронна система надала оцінку його діям».

Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій наголосив, що земля України та її надра, відповідно до Конституції, є власністю народу, тож партія «УКРОП» виступає за припинення функціонування РДА або державних органів, які розпоряджаються землею, та створення виконкомів при райрадах і облрадах, які ухвалювали б рішення про виділення земельних ділянок.

«Про проблеми із Держгеокадастром на Волині я дізнався від моєї колеги Ірини Констанкевич. Вона розповіла про зловживання управління під час видачі ділянок атовцям. Бійцям було обіцяно 40 гектарів, але потім ці землі потрапили у власність та оренду невідомих людей. Я написав відповідну заяву про злочин, отримав відповідь від обласної прокуратури та Луцької міської національної поліції, що відкрито кримінальне провадження за частиною першою статті 364 – зловживання владою. В мене був сумнів, чи будуть проводити слідство, адже мова йшла не про Луцьк, а про область загалом. Я вважаю, що це була спроба поховати справу і не дати можливість її розслідувати. Під час зустрічі із керівником прокуратури та обласної нацполіції запитав, чому саме до поліції скерували розслідувати такий злочин, адже це не її компетенція. Відповіді не отримав. Вони хочуть скинути справу на гальмах, але ми не дамо їм цього зробити. Разом із Іриною Констанкевич проведемо брифінг щодо земельного питання у Верховній Раді та звернемось до всіх посадових осіб, які можуть вплинути на ситуацію».

Також нардеп запропонував свою підтримку у подібних справах та пообіцяв реагувати на усі звернення.

Присутні на прес-конференції представники Асоціації землевпорядників Валентин Колодинський та Світлана Шеремета також озвучили проблему монополізації ринку у сфері послуг землевпорядкування волинським Держгеокадастром. За словами активістів, останнім часом управління активно лобіює інтереси львівських фірм «Західземлепроект» та «Сомгіз» у наданні послуг землеустрою сільським радам. Світлана Шеремета повідомила, що перший заступник голови головного управління Держгеокадастру Анатолій Поляков у 2016 році працював у ТзОВ «Західземлепроект».

Віталій Купрій наголосив, що такі дії управління – це відверта корупція, а тому він обов’язково звернеться до правоохоронних органів щодо оцінки дій чиновника.