1. Новини
  2. / В регіонах
Школи в Камінь-Каширському районі на Волині в аварійному стані: Ірина Констанкевич направила звернення до міністра освіти і науки

Школи в Камінь-Каширському районі на Волині в аварійному стані: Ірина Констанкевич направила звернення до міністра освіти і науки

13 вересня 2017, 10:09 В регіонах Роздрукувати

Народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич звернулася до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич щодо ситуації зі школами в Камінь-Каширському районі Волинської області.

Зокрема, в селі Стобихівка з першого вересня батьки не пускають дітей до школи, мотивуючи це тим, що навчальний заклад замалий для цього села та аварійний.

У Стобихівці – 206 дітей дошкільного віку, а в школі навчається 240 учнів. Тому зовсім скоро заклад потребуватиме 400 місць для навчання.

Схожа ситуація в селі Оленине, де є потреба в будівництві нової школи.

«У селі Стобихівка виникла потреба негайного втручання Міністерства освіти і науки України, адже батьки налаштовані категорично, що діти не підуть до цієї школи з ризиками для життя. Вони запевняють: представник влади профільного міністерства має дати гарантії та чіткий план дій щодо вирішення проблеми, проведення експертизи стану приміщень школи, визначення ступеня аварійності, документування недоліків, складання кошторисної документації, включення до переліку фінансування з державного бюджету. Це дозволить зняти соціальну напругу та здійснювати подальшу роботу щодо залучення можливих ресурсів для вирішення проблеми, – йдеться у зверненні нардепа. – У 2016 році порушувалося питання щодо створення опорного закладу на базі Карасинської школи з філією в селі Стобихівка. Однак цього так і не відбулося. Крім того, попри прозвітовану готовність шкіл у Волинській області до нового навчального року, в селах Оленине та Хотешів шкільні їдальні незабезпечені належними умовами. В селі Соснівка, де навчається 60 дітей, здійснено добудову корпусу філії з ознаками порушення законодавства».

Так, за інформацією народного депутата, у 2016 році була створена опорна школа І-ІІІ ступенів села Пнівне із Соснівською філією. Для обладнання навчальних кабінетів у цій школі з державного бюджету використано майже 2 мільйони гривень. Пнівненська школа незаповнена навіть на третину, попри те, що розрахована на 450 місць. Соснівська ЗОШ І-ІІ ступенів має 70 місць. Попри те, що в Соснівці отримали новий шкільний автобус, замість того, щоб довозити старшокласників з філії в опорну школу, тут добудовують окремий корпус без проектно-кошторисної документації.

Крім того, згідно з документами, в ЗОШ І-ІІ ступенів села Оленине всі приміщення школи – аварійні. Одне з приміщень у 2015 році знесли і на тому місці батьки збудували нове. У 2013 році ухвалили рішення про будівництво нової школи, вже звели фундамент. У 2016 році обласна рада виділила 1 мільйон гривень на будівництво, а в цьому році із коштів фонду соцеконому спрямовано 200 тисяч гривень на цей об’єкт.

У своєму зверненні Ірина Констанкевич просить Міністра освіти і науки Лілію Гриневич взяти під особистий контроль ситуацію, що склалася в селі Стобихівка, а також доручити перевірку вказаних фактів щодо невідповідності умовам станів приміщень ЗОШ у селах Оленине та Хотешів.