1. Новини
  2. / В регіонах
Пільгова черга на житло в Луцьку рухатиметься: 6% житлових площ забудовники віддаватимуть в розпорядження міській раді

Пільгова черга на житло в Луцьку рухатиметься: 6% житлових площ забудовники віддаватимуть в розпорядження міській раді

18 вересня 2017, 17:32 В регіонах Роздрукувати

За останні сім років пільгова черга на отримання житла в Луцьку практично не рухається. Про це під час прямого ефіру на телеканалі «Аверс» розповів голова Волинської обласної ради Ігор Палиця.

Очільник облради зазначив, що під час особистих прийомів до нього зверталось близько сотні волинян із проханням надати квартиру. Фонд «Тільки разом» допоміг із придбанням житла декільком ковельським родинам загиблих бійців АТО, перерахувавши забудовнику майже 900 тисяч гривень. За словами Ігоря Палиці, всім допомогти неможливо, адже в черзі на житло на сьогодні перебувають тисячі громадян.

«Обласна рада не має у своєму розпорядженні квартир. На сьогодні вона володіє двома земельними ділянками на вулиці Залізничній та в мікрорайоні Теремно. Вперше за період свого функціонування займається зміною цільового призначення цих ділянок, щоб оголосити тендер для забудовників. Ми провели перемовини з Віктором Чорнухою щодо ділянки в Теремно. Домовились, що із семи тисяч квадратних метрів житлової площі 12% буде передано на баланс обласної ради, а це ‒ 50 квартир. Обласна рада сьогодні закінчує цей процес, але нам вставляють палки в колеса, не хочуть погоджувати зміну цільового призначення. Ми це все пройдемо і врешті розпочнемо роботу», – переконаний Ігор Палиця.

Голова Волиньради наголошує, що з кожної ділянки в Луцьку, які виділялися під забудову, місто могло отримати від 8% до 12% житлових площ від загальної площі зведених там багатоповерхівок. Натомість черга на житло в Луцьку, створена понад 25 років тому, по суті не рухається.

«Нинішня команда в місті Луцьк повністю змінила підхід до відносин із забудовниками. Нещодавно біля автозаводу було виділено землю під будівництво багатоповерхівки, при цьому забудовник підписав договір, що 6% житлових площ він зобов’язується віддати в розпорядження міській раді. Ці квартири передадуть тим людям, які роками стоять у пільговій черзі. Впевнений, що якби так було раніше, то й черги вже не існувало б», – підсумував голова Волинської обласної ради Ігор Палиця.