1. Новини
  2. / В регіонах
За підтримки Ірини Констанкевич на Волині відбувається перша наукова конференція, присвячена князям Радзивіллам

За підтримки Ірини Констанкевич на Волині відбувається перша наукова конференція, присвячена князям Радзивіллам

21 вересня 2017, 17:24 В регіонах Роздрукувати

У Луцьку розпочалася міжнародна наукова конференція «Олика і Радзивілли в історії України, Польщі та Білорусі». Захід відбувається за підтримки народного депутата України від УКРОПу Ірини Констанкевич та триватиме два дні – 21 та 22 вересня. У конференції беруть участь понад 40 учасників із України та Польщі.

«Радзивілли – відома князівська родина. Вона мала величезний вплив і була поріднена з багатьма королівськими родами Європи. Цікава родина для Волині тим, що одна з її резиденцій знаходилася в селі Олика Ківерцівського району. І це одна з помітних архітектурних пам’яток, яка потребує привернення уваги і пошуку можливостей для її відновлення», – підкреслює декан факультету історії, політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Анатолій Шваб.

Як повідомила помічник народного депутата Ірини Констанкевич, старший викладач кафедри нової та новітньої історії України Східноєвропейського національного університету Лариса Понєдєльнік, уродженець Ківерцівського району, доктор фізико-математичних наук Віктор Жовтянський, який дуже вболіває за історію рідного краю, звернувся до Ірини Констанкевич, щоб організувати цю наукову конференцію саме в Луцьку на базі Східноєвропейського національного університету.

«Зараз, коли в держави немає коштів на відновлення та навіть збереження історичних об’єктів, такі конференції потрібні, щоб привернути увагу до проблем культурної спадщини нашого народу. І Ірина Констанкевич це розуміє та підтримує», – додає Лариса Понєдєльнік.

Вона зауважує, що Олика багата на пам’ятки архітектури і культури, які потрібно відроджувати і берегти. Ще будучи депутатом Волинської обласної ради, Ірина Констанкевич вносила зміни в програму культурного розвитку нашої області, щоб залучити кошти на реставрацію пам’яток в Олиці. Крім того, вона налагодила тісну співпрацю з польськими науковцями та Міністерством культури Республіки Польща щодо питання відродження пам’яток на Волині.

На конференцію також приїхали спеціалісти Фонду культурної спадщини Польщі, які вже чотири роки займаються реставрацією колегіального костелу в Олиці.

«Олика має величезний туристичний потенціал, але, на жаль, зараз її історико-культурна спадщина призабута, і нею цікавляться лише науковці. Але наука є основою для промоційних заходів. Саме тому ми зараз зустрічаємося в Луцьку, щоб презентувати звіт про дослідження щодо родини Радзивіллів і Олики. Це перша конференція, яка присвячена роду Радзивіллів. Маємо надію, що результати цих досліджень дозволять пропагувати Олику не тільки в Україні, але й в Польщі, Білорусі та в інших країнах світу», – переконаний голова Фонду культурної спадщини Республіки Польща Міхал Лящковські.

Довідково. 22 вересня в Луцьку відбудуться краєзнавчі читання «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ківерцівський район та Олика в історії України та Волині».